Ambasador týmu Honza Kovařík

01.08.2016 20:28

V září roku 2014 náš klub spustil v září 2014 projekt, který má posílit již tak úzké vazby právě mezi prvním týmem a mládežníky Viktorie.

Celek ze západočeské metropole disponuje celkem třinácti chlapeckými mládežnickými celky ve věkovém rozpětí 6 – 19 let a čtyřmi týmy mladých viktoriánek. Každý tým zastupuje jeden ze členů prvoligového výběru a působí tak jako ambasador týmu. „Partnerství každého z hráčů s některým z mládežnických celků není pouze symbolické. Ambasadoři se během sezóny účastní několika tréninků svých týmů, předávají mladým fotbalistům své zkušenosti a posilují také jejich vztah ke klubu. Každý z ambasadorů navíc svůj celek podporuje ve vybraných mistrovských zápasech,“ říkal v době spuštění projektu tehdejší tiskový mluvčí klubu Pavel Pillár.

„Jedná se o výbornou možnost, jak mladé fotbalisty a fotbalistky ještě více vtáhnout do dění v klubu a dále budovat jejich vztah k Viktorii. Především u starších kategorií je pak výrazným pozitivem také možnost předání zkušeností ze strany členů "A" týmu a související zvýšení motivace u mládežnických hráčů a hráček,“ dodal k projektu také šéftrenér mládeže Viktorie Plzeň, Jiří Kohout.

Naším štětím je, že ambasadorem našeho celku se stal Honza Kovařík. Víte o Honzovi že :

S fotbalem začínal v Litvínově. Od dorostu ale procházel talentovaný fotbalista mládežnickými celky fotbalové SK Slavie Praha, ve které dostal příležitost i v prvním týmu. Zahrál si také v Českých Budějovicích a od roku 2009 se stal členem základní jedenáctky Jablonce. Během tří a půl sezón odehrál za severočeský tým 94 utkání, v nichž vstřelil 11 gólů. V zimní přestávce sezóny 2012/13 přestoupil do FC Viktoria Plzeň, ve které se skvělými výkony dokázal prosadit do základní sestavy a skvělou produktivitou jí pomohl postoupit do osmifinále Evropské ligy.

Sezónu ve Viktorii završil ligovým titulem. Měl možnost si zahrát i v základní skupině Ligy mistrů, kde Viktoria narazila na celky Bayern Mnichov, Manchester City a CSKA Moskva. Po dalším postupu do vyřazovací fáze Evropské ligy si zahrál také proti Šachtaru Doněck a Olympique Lyon. V Gambrinus lize se v sezóně 2013/14 třikrát radoval z gólů. Prosadil se proti Ostravě, Slovácku a Slavii Praha. 24. srpna 2013 v 6. ligovém kole vstřelil gól domácímu Slovácku, když dorazil do sítě vyražený míč, Plzeň vyhrála 3:1. S Plzní skončil na konci sezony 2013/14 na 2. místě v domácí lize i českém poháru. S klubem se díky umístění na pohárové druhé příčce konečné tabulky předchozí sezóny představil v Evropské lize UEFA 2014/15. Dvě kola před koncem ročníku 2014/15 Synot ligy získal s mužstvem mistrovský titul. V létě 2015 podepsal s mužstvem nový kontrakt do konce ročníku 2017/18.

My teď Honzovi a celému "áčku držíme palce v bojích o"fotbalovou Evropu" i v naší lize a už se těšíme na další společný trénink ..