Euro 2016 a "mladé pušky"

19.07.2016 06:18

Euro je za námi ... kdo vyhrál, kdo překvapil a jak dopadli další týmy, včetně našeho "nároďáku", všichni víme. Mezi evropskými hvězdami se však objevilo i několik mladíků, kteří v nejbližší době mohou začít zaujímat místa těch, jejichž kariéry se pomalu chýlý ke konci ..

Ukázali svůj potenciál do budoucnosti, předvedli se tak, že to možná nikdo ani nečekal ... Talentovaní mladíci,

Renato Sanchez (18 let)

Národnost: Portugalsko
Klub: Bayern Mnichov (záložník)
Bilance na EURO: 6 zápasů/1 gól

Jeden rok v áčku Benfiky Lisabon stačil k tomu, aby uhranul šéfy Bayernu Mnichov a donutil je ještě před EURO vyplatit 945 milionů korun (a možná dalších 1,2 miliardy). Sanches na šampionátu ukázal, jak velký potenciál má. Prodral se do základní sestavy, skvěle zahrál hlavně ve čtvrtfinále proti Polsku.

Renato Sanches

Chris Gunter (26 let)

Národnost: Wales
Klub: Reading (obránce)
Bilance na EURO: 6 zápasů/ 0 gólů

Věkem již asi mezi mladíky nezapadá, ale ..... Odehrál všechny minuty na turnaji, v systému 3-5-2 mu coby halvbekovi patřila pravá strana. Tahle pozice mu sedí náramně, je aktivní, posílá do pokutového území nebezpečné centry. Skvěle zahrál proti Rusku nebo Belgii. Ve smlouvě v Readingu má výstupní klauzuli 31 milionů korun, bude o něj boj.

Chris Gunter

Joshua Kimich (21 let)

Národnost: Německo
Klub: Bayern Mnichov (univerzál)
Bilance na EURO: 4 zápasy/ 0 gólů

Univerzál. Původem je střední záložník, pod Pepem Guardiolou hrál v uplynulé sezoně stopera a Joachim Löw mu v německé reprezentaci našel místo na postu pravého obránce, kde Němci dva roky hledají náhradu za Philippa Lahma. Zdá se, že se konečně trefili. Na EURO překvapil, vyšvihl se.

Joshua Kimmich

Emre Mor (18 let)

Národnost: Turecko
Klub: Borussia Dortmund (záložník)
Bilance na EURO: 2 zápasy/ 0 gólů

To, jak velký talent v něm dřímá, názorně ukázal v zápase proti českému týmu, kdy defenzivu Vrbova týmu řádně procvičil. Šikovný, rychlý, dravý hráč. Před šampioná- tem nebyl moc známý, ale o jeho potenciálu velké kluby dobře věděly a Dortmund ho koupil z Nordsjaellandu za 256,5 milionu korun.

Emre Mor

Bartosz Kapustka (19 let)

Národnost: Polsko
Klub: Cracovia Krakow (záložník)
Bilance na EURO: 4 zápasy/ 0 gólů

Už před turnajem u něj panovala jistá očekávání a zaskvěl se hned v prvním utkání proti Severnímu Irsku, kdy svým výkonem nadchl třeba Garyho Linekera či Ria Ferdinanda. Po uzdravení Kamila Grosického mu vytížení kleslo, i tak se ale dobře ukázal. Otázkou tak teď je, zda ho Cracovia udrží.

Bartosz Kapustka

Samuel Umtiti (Francie)

Národnost : Francie
Klub : FC Barcelona

Dvaadvacetiletý francouzský střední obránce má za sebou velmi vydařenou sezónu. V Lyonu patřil k velkým oporám kádru, za což si vysloužil pozvánku do reprezentace. Přestože začínal na lavičce náhradníků, pomohlo mu vykartování Adila Reamiho. Poté ho již zpět na plac nepustila a ve svém věku působil sebejistě a efektivně. Za své výkony si navíc vysloužil angažmá v Barceloně, což je jedinečná odměna za jeho služby.

Výsledek obrázku pro samuel Umtiti

Breel Embolo (Švýcarsko)

Národnost : Švýcarsko
Klub : Schalke 04

Devatenáctiletý švýcarský talent odehrál na šampionátu 192 minut, ve kterých poukázal na fakt, že již dávno přerostl Basilej a měl by zamířit do světa. Jako první se s konkrétní nabídkou ozvalo Schalke, které si od jeho služeb slibuje posun v tabulce Bundesligy k bodům zajišťujícím účast v Lize mistrů. Embolo se dokáže prosadit v každé pozici a zároveň se nechová jako primadona a s pokorou skousne jakoukoliv kritiku.