První velký turnaj máme za sebou ..

22.08.2015 23:00

"Na hřišti číslo jedna nastoupí AC Sparta Praha a Sigma Olomouc, na dvojce Viktoria Plzeň a Mladá Boleslav, na hřišti číslo tři pražská Slávia a FC Hradec Králové, na čtyřce Dukla Praha a FK Jablonec .." .. to a další podobné, atraktivní dvojice soupeřů hlásil každou čtvrthodinu speaker dnešního Summer Cupu v DObřenicích u Hradce Králové, turnaje, který jsme dnes odehráli .. Nutno říct, že to byl turnaj, nejen co do organizace a obsazení velice kvalitní, na hřištích byly k vidění i velice pěkné, fotbalové akce. A nás těší, že k tomu nemalým dílem přispěli i naši svěřenci ..

Oba naše týmy, "červení" i "bílí", odehrály svá utkání v základních skupinách s příkladným zápalem a nasazením, kluci se snažili předvést všechno, co se doposud z fotbalu stačili naučit. Ne vždy se snaha potkávala s účelností a účinkem, ale to k fázi, ve které jsme, patří. Kluci objevují zákonitosti kolektivního pojetí fotbalu, trenéři je vedou k věcem, které jsou pro ně nové, bojují s tím, snaží se. Na nás je, anychom je přesvědčili o tom, že máme pravdu a to, co po nich vyžadujeme, opravdu funguje .. Věřte nám, že my jsme o tom upřímně pčesvědčení .. Naši cestu máme vyzkoušenou, věříme jí a chceme jí jít dál ..

Smůlou bylo, že se naše týmy potkaly hned v prvním kole vyřazovacích bojů, zápas přinesl pěkný fotbal, to nás, všechny, určitě potěšilo .. Slzy a smutné oči, které se po závěrečném hvizdu objevily na tvářích těch, kteří prohráli, stejně jako úsměvy a radost, jsou emoce, které k fotbalu, ke sportu patří. Je dobře, že kluci fotbal a dění okolo něj prožívají .. Následné vyřazení s pražskou Spartou nás mrzelo hlavbně kvůli spoustě opakovaných, zbytečných chyb, na které jsme kluky po celý den (a některé i dřív) upozorňovali.

Jak dnešek shrnout ? Takovýchto turnajů, plných těžkých zápasů s kvalitními soupeři, není nikdy dost. Ukázalo se, že to, co některým klukům může stačit na regionální soupeře, ve srovnání s českou špičkou "trpasličího fotbalu" nemusí stačit .. Proto se snažíme a do budoucna se i nadále budeme snažit klukům takovouto konfrontaci umožnit. Pak už bude jen a jen na nich, jak se budou vyvíjet, zlepšovat, posouvat úroveň svých dovedností. Dnešek ukázal, že někteří z našich svěřenců jsou, i na vysoké úrovni, schopni odehrát několik kvalitních utkání, že své úkoly zvládají. Někteří kluci se, naopak, se situací prali dost těžko.

Závěrem bych, jménem celého našeho týmu, rád poděkoval všem našim fanouškům, kteří vážili cestu do Dobřenic a vytvořili tam opravdu skvělou atmosféru. V souboji fanclubů by určitě obsadili jednu z nejvyšších příček .., děkujeme.