Fenomén "Zlatan" opět úřaduje ..

15.08.2016 06:54

Evropskému, potažmo světovému fotbalu kraluje duo kouzelníků ze španělské LaLigy Messi a Ronaldo, ale každý, koho fotbal, byť jen malinko zajímá, si v souvislosti s vynikajícími fotbalisty, určitě vzpomene i na švédského bombarďáka, Zlatana Ibrahimoviče. 

Tentokrát se chceme zmínit o jeho skvělých startech v nových klubech. A že jich za svoji dlouhou a bohatou kariéru prošel !!

Spojení "první utkání v nové soutěži a ihned branka", to Zlatan Ibrahimovič moc dobře zná. Ve svém debutu totiž skóroval v Serii A, Primera División, Ligue 1, Lize mistrů a nyní nově i v Premier League. Jak dlouho na úvodní ligové trefy čekal?

Začněme trochu jinou ligou, Ligou mistrů. Jedenáct minut. Tak dlouho mu trvalo, než se prosadil v prvním utkání v jejím rámci. Tehdy ještě v Ajaxu otevíral skóre v duelu proti Lyonu, nakonec se trefil dvakrát a nizozemský celek zvítězil 2:1.

Itálie, rok 2004. Zlatana čekal první ligový duel v Serii A, Juventus nastoupil na půdě Brescie. Ibra seděl na lavičce, ale dostal se na hřiště na začátku druhé půle. Výsledkem byla branka v 69. minutě, na trefu v italské lize tak čekal 23 minut.

Po nuceneém sestupu "staré dámy" do Serie B odešel Zlatan do milánského Interu. A asi nikoho nepřekvapí, že Ibrahimovič skóroval i v prvním utkání za Inter Milán. To si ale počkal déle, v 61. minutě ovšem vystřelil výhru 2:3 nad Fiorentinou. 

Další přesun, tentokrát do Španělska, konkrétně do Barcelony. Zde si na úvodní branku musel počkat nejdéle. Barcelona nedala šanci Gijónu a vyhrála 3:0, tomuto výsledku dal konečnou úpravu právě Ibra, jenž skóroval osm minut před koncem.

S návrat do Serie A, konkrétně do milánského AC, přinesl branku až ve třetím utkání, švédský útočník tehdy překonal obranu Lazia Řím. 

Ve Francii už Ibra znovu skóroval v prvním duelu. PSG sice jen remizovalo s Lorientem 2:2, Zlatan ale vsítil obě branky. Na přesný zásah tehdy čekal 64 minut. 

Od letošního roku funguje spojení Zlatan Ibrahimovič, Manchester United a Premier League. A Ibrahimovič už se trefil v rámci Community Shield, v Premier League, se trefil tradičně, hned v prvním utkání. Proti Bournemouthu pojišťoval výhru v 64. minutě.


A co dál ? Můžeme se jen těšit, jak dlouho mu to bude trvat, až dá první branku i v Evropské lize.