Jak na Nový rok, tak...

06.01.2016 02:55

Nový rok jsme začali vítězstvím..

Již dva dny po začátku nového roku jsme ukončili vánoční pauzu, abychom v plzeňské městské sportovní hale měřili své schopnosti a fotbalové dovednosti na velmi pěkně obsazeném turnaji, který pořádal plzeňský klub SK Petřín.

Do Plzně se přijeli ukázat  týmy se kterými jsme se v minulosti již několikrát na turnajích potkali a které dobře známe. Z ligových týmů se zde představili pražské celky Dukla a Slavia.

Celkem 8 týmů ve dvou základních skupinách započalo po osmé hodině ranní své zápasy. V našem prvním vystoupení jsme se utkali s týmem z Berouna. Kdo si myslel, že to bude jednoduchý a jednostranný zápas, ten se mýlil. Velmi vyrovnané utkání jsme nakonec zvládli a zapsali první bodíky do tabulky.

Druhou překážkou na naší cestě byl pražský tým hrající v sešívaných dresech - ano, Slavia. Soupeři jsme na hřišti darovali až příliš volného prostoru a on nás za to potrestal. To samé se dá říci i o třetím zápase ve skupině, tentokrát jsme až příliš vyčkávali co předvede soupeř a výsledkem byla pouze remíza.

Nejdůležitějším turnajovým zápasem bývá čtvrtfinále. Právě zde se většinou rozhoduje, zda byl turnaj úspěšný či nikoliv. Třetí místo v naší skupině znamenalo, že naším soupeřem byl v tomto utkání opět pražský tým, tentokrát Dukla Praha. V tomto měření sil jsme zcela dominovali. Soupeři jsme na hřišti dovolili jen velmi málo, skoro nic. Za vše hovoří výsledek 7:1!

Semifinále a opět Beroun. Stejně jako v první vzájemný duel i tento jsme zvládli a začali vyhlížet soupeře pro finále. Otázka zněla: Slavia nebo Petřín? Velmi napínavé utkání plné zvratů dospělo až do penaltového rozstřelu, ve kterém měli pevnější nervy sešívaní.

Po souboji o třetí místo ve kterém měli navrch berounští přišlo na řadu finále Viktoria vs. Slavia. Souboj nejen na hřišti, ale i v hledišti.
Ponaučeni z prvního střetnutí jsme se snažili soupeře co nejdříve atakovat, tak aby měl minimum prostoru. Přesto bylo po prvních třech minutách skóre 0:2. I přesto jsme naši taktiku neměnili a pokračovali v agresivním napadání. Díky rychlému gólu na 1:2 jsme se dostali zpět do zápasu a začali si i více věřit. To nám pomohlo a utkání jsme nakonec zvládli lépe než soupeř. Díky tomu mohli kluci převzít z rukou trenérů A - týmu FC Viktoria Plzeň Zdeňka Bečky a Pavla Horvátha pohár a medaile za 1. místo. K tomu se náš tým dočkal navíc i jednoho individuálního ocenění, to když se nejlepším hráčem celého turnaje stal Péťa "Škorpík" Škorpil, který právě v tento slavil své 8. narozeniny. Krásný dárek, co říkáte?

Doufáme, že tento úspěch byla pouze první vlaštovka (která jaro nedělá) a forma, kterou jsme měli v sobotu nám vydrží po celý rok 2016. Laťka je hooodně vysoko, pojďme ji společně překonat!

Závěrem bychom chtěli pochválit organizaci turnaje, která snesla přísně měřítko.  Zároveň děkujeme pořadatelům za krásný turnaj.