Konfrontace (nejen) se zahraničními kluby, další krok vpřed

01.05.2017 17:49

Uplynulý víkend a dnešní sváteční den pro kluky znamenaly opravdovou fotbalovou nálož. A dovolíme si říct, že se s náročným programem popasovali velice dobře. Ale popořadě.

 

Celou sérii jsme vlastně zahájili již v pátek, "mistrákem" na hřišti TJ Prazdroj, kde jsme nastoupili k utkání přeboru starších přípravek "5+1". A po utkání, i přes drobné výtky k určitým jednotlivým momentům, jsme klukům mohli poděkovat za dobře odvedený výkon. Snaživého soupeře k ničemu nepustili, na hřišti kralovali a svoji převahu dokázali vyjádřit i pěknou řádkou vstřelených branek. 

V sobotu odpoledne jsme v areálu v Luční ulici odehráli další turnaj v rámci Miniligy ročníku 2008. Tentokrát jsme měřili síly s kluky z Příbrami, z Českých Budějovic a s neoficiálním výběrem OFS Plzeň-město, tedy s týmem složeným z kluků z SK Petřín, Sokola Košutka a rokycanských Kohoutů. Oba týmy odehrály slušný turnaj,  snad jen branek jsme měli nastřílet víc. Celkový počet 65 vstřelených gólů neodpovídá počtu vyložených nebo velkých brankových příležitostí, které jsme si vytvořili. 

Neděle byla ve znamení naší účasti na velkém turnaji v bavorském Büchlbergu nedaleko Passau. Zde nás čekala konfrontace s velkými německými kluby, stejně jako s kluby z Rakouska nebo s místními regionálními celky. Hned úvodní utkání s Red Bull Salzburg nám otevřelo oči, "6+1" na velkém hřišti v pojetí zahrančních týmů je opravdu jiný fotbal. Ale kluci si ponaučení z tohoto zápasu vzali k srdci a další zápasy už snesly přísné měřítko. Druhá část utkání s vídeňskou fotbalovou akademií, zápas s Jahn Regensburg nebo super odehraná partie s 1.FC Nürnberg pro nás, trenéry a snad i pro naše fanoušky, byly příjemnou odměnou. Poslední utkání, o celkové 8. místo by se dalo označit jako "zápas-blbec". Soupeř se dostal jednou s míčem před naši branku a vstřelil nám gól a na druhé straně hřiště se neujala ani jedna z našich mnoha střel a šancí. I tak jsme odjížděli z Büchlbergu spokojení. Unavení, ale spokojení. 

Dnes pak červenomodré barvy hájila další část týmu na mezinárodním turnaji, pořádaném Česko-německou fotbalovou školou, v Ústí nad Labem. I zde nás čekala zajímavá mezinárodní konfrontace, také v systému "6+1". A kluci, opět, nezklamali. Ve skupině, kromě jediného utkání, jasně kralovali, předváděli velice dobré výkony a stříleli pěkné góly. Bohužel, právě ten jediný zápas nás nakonec stál účast ve finálové skupině. Nakonec nám účast ve skupině o 5.-8. místo postavila do cesty tři zajímavé soupeře z Německa, včetně akademie Red Bull Lipsko. A právě poslední utkání proti tomuto celku bylo ozdobou naší účasti na turnaji. 

Jak shrnout celý víkend ? Paráda, spousta fotbalu, povedené počasí .. góly, kličky, pohoda, legrace, emoce .. prostě všechno co k "našemu fotbalu" patří .. a hned zítra .. "jedeme dál !!!" ...