"Mistrák" v Černicích

18.09.2015 00:25

Včera jsme odehráli další zápas z našich podzimních mistrovských utkání a kdo přišel, byl svědkem toho, že na hřišti byl pouze jeden jediný tým a to FCVP U8. Při vší úctě k soupeři, TJ Sokol Černice, nabídl pouze krásné a příjemné fotbalové prostředí... To bylo vše.
Slyšel jsem od trenéra místních (Petra Vlčka, bývalého ligového obránce Plzně, reprezentace a dalších týmů), že na mistrovské utkání se místní kluci sjíždějí skoro jako v Houslicích dle chuti a nálady. Na "mistrák" s kluky z FCVP dorazili všichni :-)
Na hřišti jsme jasně dominovali, drželi častěji balón u nohy a jasně kralovali. Výsledek byl pro domácí odevzdaný tým Černic krutý, ale odpovídal dění na hřišti. Přesné skóre po nás nechtějte, v takovém utkání opravdu není důležitý.
Branek ale mohlo být ještě více, kdyby kluci hráli více chytře a dávali góly po zemi.
Kluci se mohli sami přesvědčit, že náš fotbal funguje pouze v případě, pokud dodržujeme rady svých trenérů. Tj. větší hřiště, klička a přihrávka pro zrychlení hry a dodržování svých postů. Tahle poslední věc se v poslední době zlepšila a do budoucna ještě zapracujeme na tom, aby kluci věděli, že si nemůže každý hráč na hřišti dělat, co chce....
Co ještě říci závěrem? Nechci a nebudu psát "dobrá práce pánové". Schováme si, snad, tuto větu na mnohem rychlejšího a fotbalovějšího soupěře, který nás prověří na krásném pažitu již příští neděli ve Zbůchu! Těšíme se a co vy?