Náročný víkend

17.01.2016 16:27

O tomto víkendu jsme měli opravdu napilno, zatímco část týmu bojovala na velmi pěkně obsazeném turnaji v Příbrami, a nutno říct, že úspěšně. Druhá část týmu se utkala na třetím zastavení Zimní halové ligy v Českých Budějovicích.

V sobotu ráno jsme vyrazili na turnaj do Příbrami. Po ne zrovna parádní cestě jsme se pár minut před osmou hodinou sešli ve sportovní hale. Souperři? Žádný čajíček. Beroun, Bohemians, Jablonec a domácí Příbram. Po vydřeném prvním utkání proti Jablonci jsme utkali s Bohemians Praha. Po utkání hraném ve slušném tempu, ve kterém se hra přelévala z jedné strany na druhou a stejně tak i skóre, jsme byli opět šťastnějším my. S Berounem jsme se utkali již před čtrnácti dny, dokonce dvakrát u nás v Plzni. V obou případech jsme byli lepšm týmem a to platilo i tentokrát. A poslední zápas s Příbramí? Třešnička na dortíček! Jednostraná hra i skóre.

Kromě medailí, poháru a diplomu čekalo na kluky ještě jedno příjemné zpestření. Svou návštěvou rozvířil atmosféru v hale bývalý reprezentační hráč a trenér František Straka, který klukům pogratuloval, předal ceny pro vítěze a pak se s nimi vyfotil.

Kluci opět dokázali, že si s míčem rozumí a i v nejednoduchých podmínkách předvedli pěkné, pohledné a zajímavé akce. A koncovka? Cena pro nejlepšího střelce a týmový průměr čtyři góly na zápas není zas tak málo, co myslíte?

Byla-li v sobotu cesta nepěkná, jaká byla tedy v neděli?! Sraz 7:45? Někdo včas, někdo pozdě, ale postupně jsme dorazili všichni, živí a zdraví. Rozcvičku jsme v rychlosti dokončili a už jsme začínali třetí dějství Zimní halové ligy. Opět nás čekali tři zápasy a v nich tři těžcí a ke všemu ještě rok starší soupeři, ale na to už jsme si v Budějovicích zvykli. První utkání jsme byli zbytečně pasivní a čekali jsme co předvede soupeř a ten se do nás pustil pěkně od podlahy a sázel nám gól za gólem. My jsme postupně začínali nalézat půdu pod nohama, ale jen pár pohledných akcí na gól nestačilo. Po těžkém direktu jsme se snažili najít formičku ve druhém zápase. Během pár minut jsme však opět prohrávali o dva góly. I když herně už to bylo mnohem lepší. Dobrá hra nakonec vedla k vyrovnání, i díky agilitě Péti Škorpila. Hned po vyrovnání jsme bohužel trošku zaspali, soupeř nás potrestal a my už se znovu nedokázali zvednout. Třetí zápas nás trénery trochu zklamal, očekávali jsme od kluků větší aktivitu a chuť do hry. Ta bohužel chyběla, a tak i ve třetím klání byl na konci šťastnější soupeř.

I přesto hodnotíme vystoupení kluků velmi pozitivně, neboť právě tyto těžké zápasy s o rok staršími kluky nás posouvají dále. Jak daleko dojdem, záleží na nás!