Rychlost, rychlost, rychlost...

09.10.2015 14:00

. slovo, které opakujeme na každém tréninku, při každém utkání, stále znovu a znovu. Rychlost atletická je důležitá, ale my hovoříme o rychlosti v práci s míčem ..

Pokud bychom se zaměřili na rychlost hráče sprintujícího hráčů bez míče, data toho nejhbitějšího by nejspíše byla jiná. S balonem u nohy jsou však čísla následující, pro někoho možná i překvapující ...

Nejrychlejší hráč s míčem u nohy je velšský reprezentant ve službách Realu Madrid, Gareth Bale. Byla naměřena rychlost 36.9 kilometrů za hodinu !! Bývalý hráč Southamptonu v rychlosti driblingu porazil i vyhlášené rychlonohé křídlo Antonia Valenciu z Manchesteru United či dalšího rychlíka, Aarona Lennona z Tottenhamu.

Trojnásobný držitel Zlatého míče Cristiano Ronaldo je na páté příčce, když dokázal předstihnout jednohoo z nejrychlejších borců Premier League Theo Walcotta z Arsenalu.

Lionelu Messimu patří sedmá příčka, s tím, že těsně za ním se, díky výsledkům schválených Mezinárodní fotbalovou federací, umístili Wayne Rooney, Frank Ribéry a možná trochu překvapivě i stoper madridského Realu Sergio Ramos.
Vyhlášený nizozemský express Arjen Robben z Bayernu tedy v elitní desítce absentuje. Jediným neznámým mužem seznamu je Jürgen Damm, hrající za mexickou Pachucu.

TOP 10 nejrychlejších hráčů s míčem:

1) Gareth Bale (Real Madrid) 36,9kmh
2) Jürgen Damm (Pachuca) 35,23 km / h
3) Antonio Valencia (Manchester United) 35,1kmh
4) Aaron Lennon (Tottenham Hotspur) 33,8kmh
5) Cristiano Ronaldo (Real Madrid) 33,6kmh
6) Theo Walcott (Arsenal) 32,7kmh
7) Lionel Messi (Barcelona) 32,5kmh
8) Wayne Rooney (Manchester United) 31,2kmh
9) Frank Ribery (Bayern Mnichov) 30,7kmh
10) Sergio Ramos (Real Madrid) 30,6kmh