Soustředění

04.04.2016 20:39

Během soustředění jsme z důsledku nedostatečného signálu pro připojení k internetu nebyli schopni přinášet aktuální informace o našem týmu, jak jsme měli původně v úmyslu. Proto teď alespoň rychlá rekapitulace toho, co se během čtyř dnů našeho pobytu ve Chvojkovském mlýně, nedaleko Žihle, všechno odehrálo.

 

Ve středu jsme na "hotel Marriot" dorazili okolo 15. hodiny odpoledne. Po rozlosování do týmů "Ligy  Mistrů" (konkrétně Realu Madrid, Bayernu Mnichov, Juventusu Turín a plzeňské Viktorie)  jsme se odebrali do našich "apartmánů" se ubytovat. Hned jak jsme stihli vybalit poslední věci (někteří ani ne), proběhla úvodní schůzka. Zde byl představen servisní tým, jehož  úkolem bylo pečovat o hvězdy všech týmů, dále zde byly vysvětleny pravidla soutěže a další věci týkající se průběhu soustředění. Potom nás čekal úvodní trénink. Nic těžkého, jen pár cvičení s míčem a než jsme se nadáli sešli jsme u večeře. Po ní dostali kluci, tak jak byly rozdělení do týmů první kvíz, který se týkal fotbalu, nejprve měli za úkol napsat na každé písmeno z abecedy (vyjma těch těžkých, jako např.: CH, Q, Y, BŽ, FŇ,...) fotbalový tým, dále cokoliv jenž se týká fotbalu a nakonec stát. Po sečtení bodů a vyhodnocení kvízu byla snězena druhá večeře, po ní jsme si popřáli dobrou dobrou noc a uložili se ke spánku.

 

Ve čtvrtek ráno jsme samým natěšením ani dospat nemohli. Bohužel počasí nám příliš nepřálo. V noci spadlo trochu vody. A tak jsme hned po snídani  nastoupili do speciálního autobusu, který dostal pracovní název Bobík a vyrazili jsme směr Žihle. Cestu jsme si zkrátili zpěvem našich oblíbených písní. Autobesem se v jednu chvíli neslo: ,,Ať stále vítězí..." a za chvíli zas ,,Červená, modrá,..." Cesta z kvalitně odmakaného tréninku se nesla v podobném stylu. Jeden z trenérů, který prohrál sázku musel cestou zazpívat. Známou písničku ,,Není nutno" jsme si nakonec zazpívali všichni a jako přídavek následoval ,,Svařák", vzhledem k věku zúčastněných samozřejmě jen ten zpívaný. Po výborném a vydatném obědě následoval polední klid, během nějž trenéři připravili čtyři hřiště tak, aby odpovídala regulím UEFA a mohla se na nich uskutečnit první část fotbalového turnaje. Kluci se utkali, tak jak byli rozdění do týmů ,ale zatím pouze v rámci své kategorie, čili U-8 a U-9 zvášť. Protože nám během velmi náročných a urputných bojů následoval lehká svačinka. Na strávení byl k vidění málokdy vídaný souboj trenérů. V exhibičním utkání hraném až do vyčerpání (trvalo to sotva deset minut) se proti sobě postavili trenéři U-8 a U-9. Slíbili jsme trenérům z U-9, že výsledek radši nebudem zveřejňovat. Pouze krátký útržek přímo ze zápasu očima legendárního komentátora: ,, ...pri vlastnej bránky sa lopty zmocnil tréner Votep, skvelú kľučkou doslova zrazil prvého súpera na kolená a postupuje ďalej, druhý súper sa ho snaží zastaviť telom, ale v súboji rameno na rameno neuspel a aj on skončil na zemi. už pred sebou má len posledného z trojice súperov, naznačil strelu, stiahol loptu späť a do odkrytej siete zakončil úžasné sólo a upravil na konečných 5:0!" (čti pod čarou !!!) Po tomto nervydrásajícím souboji. který musel být i několikrát přerušen pro vstup fanoušků na hrací plochu následoval Beep test, neboli "kráva". Neuvěřitelný výkon v tomto testu předvedli z U-9 Zachy a z U-8 Novas, kteří se mezi sebou doslova rvali o vítězství. Po vyčerpávajícím odpoledni následovala opět večeře a po ní kvíz, tentokrát na postavy z pohádek a dětských filmů. Na vyhlášení jsme už ani nečekali a přesunuli jsme se do říše snů. 

Pátek ráno už se nám z pelíšků moc nechtělo. Po snídani nás opět čekal Bobík a hřiště s umělým povrchem v Žihli a taky pořádná zima. Trénink nás sice opět zahřál, ale ještě víc výborná polévka u oběda. Po něm opět následoval polední klid nutno říct, že už mnohem klidnější než čtvrteční. Odpolední trénink se odehrával už zase na hřišti přímo u mlýna. Zasloužená svačina a ještě jeden odpočinek před Coerver testem přišel vhod. Pak už jen test, který nikdy netrval déle než minutu a volná zábava v podobě mazlení s nejlepším kamarádem, samozřejmě míčem. A večer zase zábava? Tentokrát ne víčka nám padal už během večeře, takže jsme všichni ráději zalezli do peřin a těšili se. Někteří na závěrečný turnaj, někteří na maminku, a my na to, že už Vám je budeme moct zase vrátit. 

Sobotní události už snad vypisovat ani nebudeme, pokud je však chceme znát, nechte si je vyprávět, buď od kluků nebo od rodičů, kteří se na nás dorazili v hojném počtu podívat.

Závěrem bychom chtěli vyzdvihnout nasazení všech kluků, kteří se všech úkolů zhostili velmi dobře a všechno odmakali tak, jak by to mělo vypadat. Dále bychom chtěli poděkovat servisnímu týmu ve složení: teta Bolíto-týmová zvěrolékařka (paní Benešová), teta Banana-týmová utěšovatelka (paní Tomanová), teta Ještěrka-týmová fotografka a šenkýřka (paní Vacková), teta Vagi-týmové ztráty a nálezy (paní Šedivcová), které se o naše hvězdíčky po celou dobu soustředění skvěle a neúnavně starali. Dále děkujeme personálu ve Chvojkovském mlýně, který nám, jako vždy, vytvořil parádní podmínky a staral se o nás jako o vlastní. 

Pokračování v srpnu...        

_______________________________________________________________________________________________________________________________

Poznámka redakce : Názory a postřehy uvedené ve "čtvrteční stati" jsou jen a pouze výhradním názorem autora. Veškerá podobnost se skutečnými osobami nebo událostmi (až na dobu trvání utkání, výborný výkon trenéra Votepa, jeho "kličkovanou" a netaktně zmíněného výsledku je čistě náhodná ... Děkujeme, Vaše redakce