Startuje Bundesliga ...

14.08.2015 06:24

O tomto víkendu začíná nejen naše fotbalová pouť, ale i jedna ze tří nejlepších ligových soutěží na "starém kontinentuů, německá Bundesliga. Fanoušky českého fotbalu může těšit, že v celé řadě německých týmů se, kromě hvězd jako jsou Frank Ribéry, Kevin deBruynne, Mats Hummels a mnoho dalších, objevují (a pravidelně nastupují) i hráči z České republiky ..

Přinášíme několik zajímavostí o jednotlivých klubech, které se během ročníku 2015/16 budou bojovat o "Meisterschalle" ..

FC Bayern Mnichov - poslední německý mistr inkasoval za celou sezonu pouze 18krát (!!!), stejně jako v ročníku 2012/13. To je bundesligivý rekord ..

Borussia Dortmund - po nevydařené sezoně přišla změna na trenérském postu. Trenéra Jürgena Kloppa vystřídal Thomas Tuchel, který přišel, stejně jako jeho předchůdce z Mainzu. Zde měl vítěznou úspěšnost  39,6 procenta ve 182 utkáních ..

VFL Wolfsburg - v dresu německého vícemistra září nejlepší nahrávač Bundesligy, Belgičan Kevin DeBruyne, který asistoval u 21 branek svého týmu ..

Borussia Mönchengladbach - tým, za jehož kormidlem stojí nejdéle sloužící trenér Bundesligy. "Hříbata" vede od února 2011 Švýcar Lucien Favre ..

TSG 1899 Hoffenheim - tým, v jehož dresu se můžeme těšit na českého reprezentanta Pavla Kadeřábka nabízí druhé nejlevnější vstupenky v Bundeslize. Utkání můžete shlédnout za 12 Eur. Levnější je již jen vstupné ve Wolfsburgu (10 Euro) ..

Hertha BSC Berlín - celek z německého hlavního města, jehož dres nově obléká i plzeňský záložník Vladimír Darida, měl nejslabší druhé poločasy v celé soutěži. Dokázal v nich své soupeře přehrát pouze 5x a získal v nich pouhých 18 bodů ..

Hannover 96 - tým "bez hvězd", jehož nejzkušenějšími hráči jsou turecký reprezentant Mevlüt Erdinc (33 startů za Turecko) a Japonec Kijotake (30 startů) ..

Eintracht Frankfurt - celek, v němž bude o své místo v sestavě bojovat i Václav Kadlec, má ve svých řadách výborného střelce, Alexandera Meiera, autora 19 bundesligových branek z loňské sezóny. Při tom Alex chyběl v 9 zápasech !!!

SV Darmstadt 98 - nováček, který málem hrál až 4. ligu .. Před dvěma lety do ní měl tým sestoupit, ale díky neudělení licence jinému celku, zůstal ve třetí lize. Následně pak dvakrát po sobě postouil a letos se mohou fanoušci těšit na obnovenou premiéru v německé nejvyšší soutěži ..

SV Werder Brémy - další tým, v jehož řadách nastupuje český fotbalista, Theo Gebresselasie, obdržel v loňské sezoně 65 branek, což byla, spolu se sestupivším Paderbornem, nejhorší vizitka obranné hry ..

VfB Stuttgart - Adam Hloušek nastupuje ve čtvrtém týmu historické tabulky Bundesligy. Před VfB jsou mnichovský Bayern, Brémy a Hamburk. Na pátém místě, o 9 bodů, je Borussia Dortmund ..

Schalke 04 - celek v jehož barvách řádí například nizozemský snajpr Klaas-Jan Huntelaar nebo velký talent německého fotbalu Julian Draxler. Zajímavostí je, že každá posila, která do týmu "Königsblau" přijde, musí bydlet v dosahu 30 kilometrů od stadionu ..

FSV Mainz 05 - švýcarský trenér Martin Schmidt je magnetem na zranění. Jako hráč si během kariéry 7x přetrhl křížové vazy v koleni, navíc si na lyžích zlomil dva krční obratle ..

1. FC Köln - jeden gól na zápas, celkem tedy 34 .. takový byl průměrný výsledek kolínského celku v uplynulé sezóně. Jaká bude ta nová ?

FC Ingolstadt 04 - v minulé sezóně navštěvovalo utkání vítěze 2. Bundesligy v průměru 9.932 diváků, což byla až 14. nejvyšší průměrná návštěva .. Bude utkání, ve kterých nastoupí například i Tomáš Pekhart, sledovat více diváků ?

Hamburger SV - Petr Jiráček bojuje o místo v sestavě tradičního celku ze severu Německa, který unikl historicky prvnímu sestupu z nejvyšší soutěže "až za minutu dvanáct". V odvetě barážového utkání v Karlsruhe vyrovnal HSV až v první minutě nastavení a zachoval si tak bundesligovou příslušnost i pro tuto sezonu ..

Bayer 04 Leverkusen - Karim Bellarabi, nejrychlejší střelec v historii Bundesligy, se prosadil již v 9. vteřině lonského utkání proti Borussii Dortmund !!!

FC Augsburg - bývalý německý reprezentatnt, bronzový medailista z MS 2010, Piotr Trochowski, je smolař. Naposledy nastoupil k soutěžnímu utkání před 14 měsíci a teĎ, těsně před startem Bundesligy si opět poranil koleno ..

Jaká bude nová sezóna ? Kdo pozvedne trofej pro vítěze ? prosadí se vedle ostřílených hvězd evropského a světového fotbalu i čeští hráči ? Na to nám odpoví blízká budoucnost a 34 bundesligových kol .., máme se na co těšit !!!