Velkokluby a legendární čísla dresů, která již nebudou nikdy k mání

02.03.2017 06:33

Každým klubem projde během jeho historie celá řada hráčů, ale jen někteří se zapíšou nesmazatelně tak, že se o nich mluví i po letech jejich služby. Podívejme se několik zvučných evropských gigantů, jež své dresy rezervovaly svým legendám a už nikdy nebudou k mání.

Ajax – dres číslo 14

Nizozemský klub se pyšní bohatou mládežnickou akademií, ale i bohatou historií. I dnes z tohoto celku odchází do světa nepřeberné množství kvalitních hráčů, ale jisté je, že nikdo v Ajaxu už neoblékne dres s číslem 14. Ten bude navždy patřit ikonickému Johanu Cruyffovi, jež je považován za jednoho z nejlepších hráčů všech dob.

Výsledek obrázku pro cruyff johan

AC Milán – dres číslo 3

Jedním z nejlepších italských obránců v historii Serie A byl bezesporu Paolo Maldini, který celou svou kariéru prožil v dresu Rossoneri na San Siru. V Lize mistrů získal pět triumfů a fanoušci ani vedení AC Milán na něj nikdy nezapomenou. Dres číslo tři zůstane už jen jemu a nikdo další nebude mít už právo jej nosit. Výjimkou by prý byl jen případ, kdy by za AC Milán nastoupil některý z jeho synů.

Výsledek obrázku pro paolo maldini

Inter Milán – dres číslo 4

Svou ikonu mají i v konkurenčním Interu. V posledních dvou desetiletích byl fanoušky uctíván za boha Javier Zanetti, který se nesmazatelně zapsal do historie tohoto klubu a získal zde hned několik cenných trofejí. Nerazzurri mu nakonec složili poklonu formou vyčlenění dresu číslem čtyři z možností, které mohou volit další tváře tohoto týmu.

Legendární čísla v dresech velkoklubů, které už nebudou nikdy k mání

Neapol – dres číslo 10

Zůstaneme ještě v italské nejvyšší soutěži, ale nahlédneme do historie klubu, který sídlí pod Vesuvem. V současném kádru by se této pocty mohl dočkat třeba slovenský legionář Marek Hamšík, ale jistotou je, že nikdo již na sebe nenavlékne dres s číslem deset. Ten zůstane již navěky argentinské legendě Diegu Maradonovi, přestože jeho kariéru lemovali excesy s drogami a alkoholem.

Výsledek obrázku pro maradona neapol

Schalke – dres číslo 7

Přestože nejlepší léta své kariéry zažil španělský útočník Raúl na Santiago Bernabeu v dresu Realu Madrid, nezapomínají na jeho schopnosti ani v Bundeslize. Tam se po patnácti letech přesunul do područí Schalke, které si jeho služeb vážilo natolik, že nakonec označilo jeho dres s číslicí sedm za nedotknutelné. Některé klubové legendy protestovaly, ale marně.

Výsledek obrázku pro raul schalke