Výchova talentů (nejen) v Čechách

27.01.2017 06:00

Dovolím si použít slova vedoucího SportMagazínu, pana Petra Schimona, uvedená v příloze Deníku Sport z listopadu 2016, související s titulní stranou zmiňované přílohy, na níž je fotografie mladého fotbalisty ve sparťanské tréninkové soupravě spolu s reprezentantem Ladislavem Krejčím a mezi nimi "vyskládaná" vrstva slov .. Pro ty z vás, kteří si obrázek nedokážete představit, ale především pro ty, kteří si článek budete chtít přečíst, připojujeme na konci článku link ke stažení přílohy.

"Neznámý kluk a vedle něj reprezentant Ladislav Krejčí, oba nadšení fotbalisté. Plus pečlivě vyskládané vrstvy slov, která mají s jejich kariérami hodně společného. Podoba naší titulní strany si i proto zaslouží bližší vysvětlení. Tak pojďme do toho.

Jak vychovat talenty. Pýrý jich je málo, ubývají, stagnují, nestačí. Opravdu ? A čím to je ? Jsou na vině oni, nebo jejich okolí ?

Fotbalové akademie v Česku. Svazový projekt na systémové vzkříšení, žijící druhým rokem.

Mají smysl ? Jak pro koho ..

Teenageři. Chlapci na titulní straně je 14 let. Této věkové skupině se dnes budeme věnovat nejvíc.

Řád. Anebo disciplína, vyberte si. Dodržování pravidel při sporotování, ve škole a na ubytovně a ve volném čase. Naprostý základ.

Rodiče. Vděční, nároční, ale mnohdy taky nesoudní. Co se od nich očekává ?

Vzdělání. Je to jednoduché. špatné známky = žádný fotbal.

Tréninky. Vysoce kvalitní, neřkuli špičkové. Takové by měly být a podle všeho i jsou.

Budoucnost. Fotbalový blahobyt na dospělé úrovni, to je hlavní mabice. Aby se nemuselo jenom slzet při vzpomínání na Nedvědy a Poborské.

Peníze. Na kolik to vyjde - stát, kluby, rodiče - a komu to může vydělat.

Recepty z vyspělé ciziny. Přinášíme postřehy z míst, kde už dávno ladí z dětí špičkové fotbalisty. Z Bundesligy a Premier League, kde slova platí a přirozenou cestou se mění v činy.

Stojí za pozornost"

Koho tento stručný úvod zaujal si určitě najde chvilku ke stažení a pozornému přečtení přílohy .. Přeci jen, jde nám o děti, o fotbal ..

Link : https://www.subscribepage.com/w6n8z5