Základ máme dobrý, ale čeká nás spousta práce ..

16.08.2015 20:14

.. touto jednoduchou větou by se dal shrnout náš fotbalový prodloužený víkend. Páteční utkání s pražským Motorletem i dnešní zápas na Kladně nám ukázali, že kluci mají opravdu velice slušné fotbalové základy, s míčem si rozumí, ale bude celá řada věcí, činností, detailů, na které se budeme zaměřovat. Nebudeme teď a tady řešit konkrétní situace, věci, myslíme, že ze skladby našich tréninků to bude více než zřejmé ..

Pátek 14.8., Manětín - PU SK Motorlet Praha

Kluci z Motorletu jsou v Manětíně na soustředění a my rádi přijali jejich pozvání k sehrání přátelského utkání. Příjemný areálek, čerstvě nakropené, slušně upravené hřiště, kvalitní soupeř, dvě hřiště, tedy ideální podmínky pro první utkání sezóny. S rozdělováním kluků na dva týmy jsme si hlavu nijak nelámali, těsně před utkáním jsme prostě rozdělili náš "fotbalový dav" na poloviny a šlo se na věc.

Na obou hřištích jsme předváděli celou řadu zajímavých individuálních akcí, objevily se i náznaky kombinací, kluci absolvovali spoustu soubojů "jeden na jednoho", ale hlavně, padaly góly .. Na obou hřištích, do všech čtyř brane a o to v pátečním podvečeru šlo především.

Jako pozitivum vnímáme to, že pokud klukům něco vysvětlujeme, na něco je upozorňujeme, ve valné většině případů se rychle snaží o změnu, pokouší se naše rady a pokyny plnit, někdy se však necháváme strhnout hrou a hřiště pak trochu připomíná mraveniště, nebo válečné pole .. Ale na tom zapracujeme ..

Výsledek ? Neznáme, hlavní je, že kluci předvedli, jaký v nich dříme potenciál a s kvalitním soupeřem, který je důkladně prověřil již v nižší věkové kategorii, odehráli kvalitní, vyrovnané utkání.

Neděle, 16.8., Kladno - PU SK Kladno

Dnešní utkání na hřišti v Rozdělově sneslo přísnější měřítko než páteční zápas. Pravda, kluci z Kladna nás tolik neprověřili, tím spíš se nabízel prostor si vyzkoušet některé věci, které po našich svěřencích chceme, které se, i když čerstvě, učíme. Bohužel, "horvátovek" nebo dalších, složitějších kliček, bylo k vidění po skrovnu. O to více nás těšili některé povedené individuální, rychlé, kolmé akce, pár pohledných kombinací, častá střelba. Větší důraz a trocha klidu před brankou soupeře by zajisté přinesly větší počet nastřílených branek, ale ... teprve začínáme ..

Kluci se, po většinu času, dokázali na hřišti pohybovat na daných pozicích, jen chvílemi se nechávali strhnout pohybem míče a spoluhráčů, prostě předvedli, že nás skutečně vnímají. A v takových momentech byla naše herní převaha více než zřejmá. Jen tak dál .. Čekají nás dva tréninky a v sobotu velice zajímavá konfrontace na turnaji v Hradci Králové. Tam nás čeká velice zajímavá konfrontace, srovnání s kvalitními hráči ze špičkových týmů, těšíme se ..