Zbuzany

09.02.2016 15:58
Jarní prázdniny, jak ty školní, tak fotbalové utekly jako voda a my se celí natěšení po volném týdnu sešli ve Zbuzanech. Ve zdejší nafukovací hale s umělým povrchem, kterou už moc dobře známe z dřívějších akcí, nás čekala konfrontace s týmy z Prahy a okolí.

Na úvod turnaje se hrálo "viktoriánské" derby. Plzeň vs. Žižkov. Jak se stalo naším "dobrým" zvykem, zaspali jsme začátek zápasu a během minuty prohrávali 0:2. Potom jsme se pomalu, ale jistě rozehráli a ukázali soupeři, že jsme nepřijeli jen na výlet. Po podařených akcích a jejich úspěšných zakončeních, jsme mohli být s výkonem spokojeni.
Bohužel průběh druhého zápasu byl přesně opačný. Na soupeře jsme na začátku "vlítli", dali rychle dva góly, ale pak jsme si začali myslet, že máme vyhráno a přišel trest. Soupeř se dostal do hry a my už nedokázali naskočit zpět do rozjetého vlaku.
Druhé utkání, však bylo jediným slabším okamžikem nedělního dopoledne. Kluci zvládli zápasy s kvalitními soupeři a dokonce i po vydatné svačině, byli schopni plnit to co po nich chceme.

Po týdnu volna jsme měli lehkou obavu, jak se s tím kluci vypořádají. Vedli si však velmi dobře a nebýt jediného malého zaškobrtnutí, byl by jejich výkon korunován. Ale i tak jsme byli potěšeni, hlavně předvedenou hrou. V zápasech se nám konečně začaly častěji objevovat kličky, ke všemu účelné a správně provedené, což je výsledkem toho jak kluci pilně pracují na trénincích. Jen trénink však nestačí, je potřeba plnit také domácí úkoly. Každá minuta práce nás posouvá o krůček dál..